Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Od 15.04.2018 rok będzie działać nowa Parafialna strona internetowa: www.cyrylaimetodego-poznan.pl szczegóły

Biuro Parafialne czynne:

we wtorki i środy od godz.

oraz od
wtorku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. tj. około godz. 19:00.

Kamień węgielny pod odbudowę Pomnika Wdzięczności poświęcony przez Ojca Świętego FranciszkaKamień węgielny pod odbudowę Pomnika Wdzięczności poświęcony przez Ojca Świętego Franciszka

strona Komitetu odbudowy Pomnika Wdzięczności

MSZE ŚW. W NIEDZIELE I ŚWIĘTA: 7:30 (od Adwentu do Wielkanocy włącznie o
godz. 8:00); 9:30, 11:00, 12:30 (z wyjątkiem VII i VIII) oraz o 18:30.

MSZE ŚW. W CIĄGU TYGODNIA: rano o 7:30 (w poniedziałki w kaplicy Sióstr
Zmartwychwstanek) oraz o godz. 18:30.

monitoring pozycji
HISTORIA BUDOWY
 KOŚCIOŁA  p.w. Św. CYRYLA I METODEGO APOSTOŁÓW SŁOWIAN I PATRONÓW EUROPY
 KAMIEŃ WĘGIELNY POŚWIĘCIŁ W WATYKANIE PAPIEŻ JAN PAWEŁ II
30 lecie Parafii pw. Św. Cyryla i Metodego
Apostołów Słowian na Poznańskiej Woli

Parafia pw. św. Cyryla i Metodego Apostołów Słowian i Patronów Europy w Poznaniu – rzymskokatolicka parafia w dekanacie Poznań - Jeżyce obejmująca terytorialnie dzielnicę Wola.

Parafię powołano w 1987. Kamień węgielny świątyni został poświęcony w Watykanie przez papieża Jana Pawła II i wmurowany przez abp. Jerzego Strobę w dniu 25 października 1990. Proboszczem i głównym budowniczym kościoła był ks. kanonik Ryszard Strugała, a główną fundatorką Anna Jabłońska. Świątynię wybudowano według projektu architekta Jana Kopydłowskiego (konstruktor W.Latawiec). Budowę wspomagali społecznie parafianie i żołnierze Wojska Polskiego.

Konsekracji świątyni dokonano 8 grudnia 1994. Obiekt nawiązuje luźno do form gotyckich.

Uzupełnieniem założenia sakralnego jest budowla kampanili przy kościele, w pobliżu bramy wjazdowej na teren parafialny. Budowa obiektu rozpoczęła się w 2007. Planowane zakończenie przewidywane jest na rok 2011.

http://www.cyrylaimetodegopoznan.pl/                                                 źródło: Wikipedia

Czy akceptujesz?